Gdzie kupić, na co uważać?

Decyzja o zakupie pierwszego Macbooka już została podjęta? Jeśli tak to nadchodzi już taka chwila, w której będzie trzeba szukać tego miejsca, gdzie będzie można kupić pierwszy sprzęt marki Apple. Warto przygotować się do tego momentu i wiedzieć, gdzie można kupić ten idealny sprzęt. Jeśli już wiecie jaki konkretnie model będzie Was interesował to będzie moment, w którym można rozpocząć poszukiwanie idealnego urządzenia. Pytanie podstawowe będzie związane z tym czy kupujemy sprzęt nowy, prosto z autoryzowanego salonu czy może będziemy się musieli zdecydować na początek na urządzenie używane, które będzie tańsze. Jeśli wiemy, które urządzenie dla nas będzie odpowiednie można dokonywać pierwszych decyzji.

Nowy sprzęt – z salonu autoryzowanego

dezeen_apple-trademarks-store-design_photo-by-shutterstock_3Pewnie większość z nas będzie chciała mieć urządzenie nowe, prosto od producenta. Macbook to jednak poważny wydatek. Jeśli chcemy mieć nowe urządzenie musimy liczyć się z dużymi kosztami. Nie ma sensu na siłę spełniać swoich marzeń szukając taniego urządzenia. Chcąc posiadać nowy sprzęt musimy udać się prosto do salonu sprzedaży. To właśnie tam dostaniemy gwarancje sprzętu prosto z fabryki producenta. Musimy pamiętać, że marka Apple należy do najczęściej podrabianych, dlatego kupowanie sprzętu z niesprawdzonych źródeł wiąże się z dużym ryzykiem, że urządzenie będzie po prostu podróbką i w ten sposób nasze pieniądze będą wyrzucone w błoto. Jeśli udajemy się do autoryzowanego salonu mamy gwarancję otrzymania sprzętu oryginalnego, do którego dostaniemy fiskalny dowód sprzedaży – element niezbędny by móc korzystać z gwarancji.
zdjęcie jednego z autoryzowanych salonów Apple
Jeśli nie zdecydujemy się na zakup w salonie i szukamy dla siebie sprzętu na aukcjach i niesprawdzonych sklepach musimy liczyć się z tym, że oferta będzie niebezpieczna. Nie będziemy mieli okazji sprawdzić czy dostajemy oryginalny sprzęt. Jeśli sprzedawca nie zagwarantuje nam dostępu do gwarancji producenta to pierwszy sygnał, że urządzenie podchodzi z takiego źródła, który nie jest akceptowany przez Amerykańskiego giganta. Dlatego, jeśli marzy nam się nowy sprzęt musimy umieć zacisnąć zęby i zajrzeć do salonu autoryzowanego. Tam wydamy duże pieniądze, ale tak naprawdę wiemy za co będziemy płacić. Na aukcji możemy zapłacić około 1000 złotych mniej, ale dostaniemy jedynie podróbkę urządzenia wartą niekiedy około 500 złotych, za którą zapłacimy 4-5 tysięcy.

Używane urządzenie – o czym trzeba pamiętać

Dla wielu marzenia o pierwszym Macbooku kończą się na urządzeniu używanym. Jeśli tylko będziemy podchodzić do takiego zakupu racjonalnie nie będzie nic złego w tym, że wybierzmy sprzęt używany. To od nas zależy jakie urządzenie będziemy w stanie kupić. Jest to wybór zdecydowanie lepszy niż kupowanie teoretycznie nowego sprzętu z nieznanego, niesprawdzonego źródła. Lepiej wybrać sprzęt używany, ale oryginalny niż nową podróbkę prawdziwego Macbooka.

Gdzie szukać używanego sprzętu?

76800387Pierwsze i zawsze najlepsze źródło to kupowanie urządzenia bezpośrednio od znajomych, którzy użytkowali go od samego początku. Wtedy mamy pewne źródło, możemy sprawdzić historię urządzenia, będziemy wiedzieli w jakim stanie jest sprzęt. Nie zawsze jednak będziemy mieli dostępne takie źródło. Dlatego musimy liczyć się z tym, że w takiej sytuacji rozwiązaniem będzie poszukiwanie urządzenia na aukcjach internetowych. Jeśli tam szukamy Macbooka musimy przygotować się na trudną przeprawę. Na aukcjach nadal pojawia się wielu oszustów i jako kupujący musimy być czujni. Starajmy się negocjować odbiór osobisty takiego urządzenia. Dzięki temu dostaniemy okazję do tego, by go skutecznie sprawdzić. W trakcie kontroli urządzenia postarajmy się sprawdzić cykle ładowań. Można zobaczyć oczywiście wygląd urządzenia, sprawdzić czy technicznie wszystko jest tak jak należy. Dobrze będzie poprosić również o dokument, który będzie potwierdzeniem sprzedaży tego urządzenia. W ten sposób będziemy mogli dowiedzieć się, gdzie sprzęt został kupiony i w ten sposób mamy gwarancję, że jest to urządzenie oryginalne i nie kradzione. Taki dokument będzie istotny również, gdy sprzęt ma nadal okres gwarancji.
Mamy więc sporo różnych elementów, na które trzeba przy zakupie zwracać uwagę. Należy być czujnym, ponieważ właśnie w ten sposób kupimy takie urządzenie, które w 100% spełni nasze oczekiwania.