Jaki MacBook?

shutterstock_253531033

 

Zaglądając na naszą stronę znajdziecie wiele interesujących informacji na temat pierwszego Macbooka, który może spełnić Wasze oczekiwania. Czy jesteście zainteresowani komputerami marki Apple? Jeśli Wasze marzenia w końcu mogą się spełnić, ponieważ udało się wysupłać środki, które będą to umożliwiać czas rozpocząć poszukiwania. Pewnie pojawia się pytanie jak wybrać taki sprzęt, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Trzeba pamiętać, że nie będzie to sprawa prosta. Na rynku jest sporo urządzeń, ale jednak każdy ma swoje oczekiwania i potrzeby, a to będzie generować niekiedy wiele problemów. Jak ich uniknąć? Przede wszystkim wybierać z głową. Jeśli już decydujemy się na zakup MacBooka nie trzeba się z niczym spieszyć, na pewno nie znikną one z rynku z dnia na dzień. Lepiej się nieco zatrzymać i zastanowić, których sprzęt będzie do naszych oczekiwań właściwie dopasowany.

Podstawowy podział

Zacznijmy od tego, że oferowane nam obecnie MacBooki mogą mieć albo to formę przenośną albo stacjonarną. To prawdopodobnie taki element, na który musimy zwrócić swoją uwagę już na samym początku zanim będziemy podejmować decyzję o wyborze sprzętu. Tak więc pytanie pierwsze będzie takie- gdzie mamy zamiar z tego sprzętu korzystać? Musimy sobie na nie odpowiedzieć, ponieważ jeśli to się uda mamy gwarancje, że łatwo będzie podjąć decyzję, czy ma to być sprzęt stacjonarny czy może jakieś urządzenie przenośne. Jeśli wybieramy komputer, który stanie się wyposażeniem naszego biura to możliwe, że najlepszym rozwiązaniem będzie urządzenie stacjonarne. Jeśli pracujemy w biegu, jeździmy do klientów, pracujemy w kilku miastach, przenosimy się regularnie to chyba nikt  nie ma wątpliwości, że komputer zawsze będzie nam potrzebny i wtedy oczywiście urządzenie przenośne będzie lepszym wyborem.

 

Możliwości techniczne sprzętu

macbookproTak jak każdy komputer również MacBook ma swoje istotne parametry, które mogą decydować o tym jak będzie sobie radził w praktyce i czy rzeczywiście będziemy z tego urządzenia zadowoleni. To taki element, na który musimy zwracać uwagę. Od tego ostatecznie zależy czy sprzęt będzie nam odpowiadał i będzie można komfortowo na nim pracować. Ilość rdzeni procesora, wielkość dysku czy wielkość ekranu monitora. To wszystko ma znaczenie dla przeciętnego użytkownika. Od tego do jakich zadań będzie przeznaczony dany sprzęt będą zależeć techniczne możliwości, które powinny stanowić dla nas najważniejszą kwestię. Warto o tym pamiętać, ponieważ wybierając swojego pierwszego Maca pewnie chcemy, by służył nam w miarę możliwości jak najdłużej. Dlatego w granicach rozsądku oraz własnych finansowych możliwości powinniśmy się zdecydować na sprawnie pracujące urządzenie, którego możliwości techniczne będą na czasie. Lepiej nieco droższy, ale wydajny sprzęt, niż urządzenie, które już na starcie jest kilka lat do tyłu i na początku już wiemy, że będzie to urządzenie, które po krótkim czasie będzie trzeba zmienić, ponieważ jego techniczne możliwości będą nadmiernie ograniczone.

Wielkość ekranu – klucz do wygodnej pracy

Pewnie każdy zgodzi się z tym, że w przypadku pracy na komputerze wielkie znaczenie ma między innymi wielkość ekranu jaki będziemy mieli. To on gwarantuje nam komfort i będzie decydował o tym czy przy komputerze będziemy się czuli naprawdę dobrze. Warto na tą kwestię zwracać uwagę i wziąć pod uwagę odpowiednio duży ekran naszego pierwszego MacBooka. Na szczęście, jeśli chodzi o firmę Apple przygotowywane przez nią komputery szczególnie te o charakterze stacjonarnym słyną z tego, że mają duże ekrany. Nie ma żadnego problemu, by znaleźć sprzęt z przekątną nawet blisko 30 cali, a to już wyjątkowy komfort pracy. najlepiej wybrać się do autoryzowanego sklepu marki, by na własne oczy zobaczyć jak te urządzenia się prezentują i co ciekawego będzie dla nas dostępne. Jeśli na własne oczy zapoznamy się z ekranami wybór tego najlepszego będzie prosty. Już na początku pewnie większość z Was zachwyci się możliwościami graficznymi urządzeń firmy Apple. Ich komputery to zupełnie inna półka, jeśli chodzi o obraz wyświetlany na ekranie – zachwyt macie gwarantowany.

imac27-quad-xlarge

iMac – więcej porządku na biurku

Porządek na biurku to chyba marzenie każdego człowieka. Dzięki możliwościom przygotowanym przez firmę Apple mamy okazję do zadbania w należyty sposób o ten porządek. Świetnym rozwiązaniem będzie komputer stacjonarny iMac, który będzie perfekcyjną opcją dla wymagających klientów. To urządzenie, które pracuje na zasadzie komputera All-in-One. Dlatego dostajemy monitor, w ramach którego znajduje się również zintegrowany z nim komputer. Wszystko zamknięte w estetycznie przygotowanej formie montiora płaskiego, dlatego użytkownicy będą zachwyceni. Wystarczy również tylko jeden zasilający kabel, dlatego w końcu utrzymanie porządku na biurku i w jego okolicach będzie dużo łatwiejsze. W niewielkich pomieszczeniach, gdzie brakuje miejsca na pełny komputer iMac będzie rzeczywiście perfekcyjnym rozwiązaniem. Jeśli w praktyce będziecie mieli okazję przyjrzeć się temu komputerowi na pewno będziecie zadowoleni z tego co firma Apple przygotowała. Dla osób, które organizują małą przestrzeń biurową i lubią porządek na pewno będzie to perfekcyjny wybór

 

Tak dla przenośnego urządzenia Apple

imac-retina-step1-hero-2014Przenośne komputery MacBook to również solidnie przygotowane urządzenia, które powinny odpowiadać na potrzeby klientów. Firma wyraźnie popracowała nad tymi sprzętami i biorąc do ręki przenośny komputer Apple można mieć wrażenie, że każdy centymetr kwadratowy jest tam dopasowany idealnie. Nic nam tam nie skrzypi, nic nie będzie nam przeszkadzać. Dzięki temu mamy pełen komfort pracy, a jednocześnie idealnie przygotowane urządzenie, gdy chodzi o stronę techniczną. Przenośne MacBooki to sprzęty, gdzie nie brakuje doskonałych propozycji. Wybierając ten sprzęt możemy mieć pełne przekonanie, że to urządzenia z najwyższej półki. Wyjątkowo cienka obudowa sprawia, że będzie można wygodnie transportować ten sprzęt, co dla osób prowadzących aktywny tryb życia będzie bardzo ważne. Warto także pamiętać o kwestiach związanych ze stosunkowo niewielką wagą tego sprzętu. Dzięki temu również i na tym polu przenośne urządzenie Apple zyskuje przewagę nad innymi dostępnymi na rynku laptopami.

Nowości dla dużego budżetu – iMac 27″ Retina 5K

Osoby zainteresowane od razu startem w MacBooka z najwyższej półki mogą sięgnąć po całkiem nowe urządzenie iMac 27″ Retina 5K. to rzeczywiście sprzęt perfekcyjny, na którym każdy szczegół będzie widoczny gołym okiem. Doskonały ekran i perfekcyjne techniczne wnętrze sprawia, że to sprzęt dla najbardziej wymagających. Niestety pewnie dla wielu marzenia będą musiały pozostać marzeniami, ze względu na zaporową cenę w okolicach 10 tysięcy złotych za takie urządzenie. Dla dużego, nieograniczonego budżetu wybór perfekcyjny, dlatego jeśli macie taką możliwość bez obaw możecie sięgać ten sprzęt. Jeśli środki są nieco mniejsze, ale nadal imponujące można czekać na pośrednią wersję urządzenia z mniejszym nieco ekranem na poziomie 24 cali 4K. Oczywiście to pod warunkiem, że macie taką możliwość i sprzęt nie będzie Wam potrzebny od zaraz.

Szukajcie a znajdziecie – zadbaj o swojego Mac’a wybierz dobry sprzęt

Parafrazując biblijne słowa szukajcie a znajdziecie możemy powiedzieć, że podobnie może być na rynku tak zwanych MacBooków od firmy Apple. Ma ona na swoim koncie naprawdę wiele bardzo dobrych urządzeń i wydaje się, że to perfekcyjne sprzęty. Jak jednak już decydujemy się na zakup i mamy odpowiednie środki okazuje się, że ostatecznie ten wybór nie będzie taki łatwy. Jeśli pojawiają się liczne pytania, wątpliwości to znak, że jesteśmy normalni i zależy nam na wyborze doskonałego urządzenia biorąc pod uwagę różne aspekty. To istotna sprawa i warto od tej strony na tą kwestię spojrzeć. Lepiej czasami nieco dłużej na swój sprzęt poczekać niż potem żałować tego na jakie urządzenie się zdecydowaliśmy. Racjonalny zakup to taki, który będzie przemyślany i zostaną wzięte wszystkie aspekty pod uwagę. Jeśli dopasujemy MacBooka do siebie to mamy gwarancje, że praca na nim będzie komfortowa.