Edycja istniejących widgetów (waga -> ciężar, szybkość -> prędkość, Warszawa -> Kraków, etc.)

Paweł Nowak

Używam widgetów w dashboard co chwilę. Widget do konwersji jednostek, który przychodzi z systemem ma listę rozwijaną z kategoriami: czas, waga, powierzchnia, etc. W tym wpisie pokażę jak móżna edytować teksty w widgetach, aby lepiej dostosować je do swoich preferencji.

2

Kiedy otwieram wspomnianą listę w poszukiwaniu konwersji funtów na kilogramy, szukam wzrokiem „ciężar”. Tymczasem ludzie w Apple wybrali „waga”. Może i jest to poprawne, ale dla mnie to waga i postanowiłem wyedytować treść widgetu.

Zaczynam w Finderze wybierając CMD+Shift+G lub otwierając menu widoczne na zdjęciu.

2

A następnie wpisuję /Biblioteki/Widgets.

2

Widget który chcę edytować nazywa się „Jednostki miary”. Klikam go prawym przyciskiem i wybieram opcję Pokaż zawartość pakietu.

2

Odszukuję katalog z polskim tłumaczeniem tekstów w widgecie o nazwie pl.lproj i otwieram go.

2

Odszukuję plik localizedStrings.js i otwieram w ulubionym edytorze (może być systemowy TextEdit, ja używam akurat Coda).

2

Odszukuję słowa które chcę zmienić, edytuję i zapisuję plik.

Uwaga: w zależności od ustawień prywatności możliwe że zmiany pliku wewnątrz pl.lproj nie będą możliwe. Wtedy przenoszę plik na biurko, edytuję, a następnie podmieniam oryginał autoryzując zmianę. O uprawnieniach użytkowników przeczytasz w 6. rozdziale mojej darmowej książki o OS X.

2

Aby zobaczyć zmiany otwieram Dashboard, klikam w widget (gdziekolwiek aby stał się aktywny) i naciskam CMD+R aby się odświeżył.

2

Widget przed i po zmianach.

edycja-tresci-widgetu

Zmieniłem też przy okazji Warszawę na Kraków w widgecie „zegary świata”. Bo wiecie…

Komentarze ()