O serwisie

O Mój Pierwszy Mac

Mój Pierwszy Mac powstał w 2007 roku jako element Apple Blog. Na samym początku był to serwis z poradami dodawanymi przez samych użytkowników (tutaj premierowy wpis z 2007 roku na Apple Blog).

Do serwisu porady zgłosiło ponad 700 osób, a zapisanych do bazy subskrybentów było ponad 1200. Na przestrzeni czasu zaniedbany serwis padł ofiarą automatycznych ataków na syste WordPress i całą baza danych została utracona.

Dziś Mój Pierwszy Mac w wersji 2.0 powraca i kontynuuje tradycję dzielenia się poradami na temat używania systemu i programów w OS X. Mój Pierwszy Mac funkcjonuje dziś jako uzupełnienie dla książki Apple OS X Mountain Lion – Poradniki dla początkujących co gwarantuje, że serwis będzie działał nieprzerwanie w przyszłości oraz pozostanie darmowy i wolny od reklam.

Kanał Mój Pierwszy Mac na YouTube

O serii „Poradniki dla początkujących”

Seria „Poradniki dla początkujących” to jedyna polska seria książek na teamt OS X. Pierwsza książka dotycząca systemu 10.4 Tiger pojawiła się w sprzedaży w 2006 roku. W 2008 roku w księgarniach i sklepach sprzedająych komputery Apple w całym kraju można było kupić papierowe wydanie „Poradników” dla systemu 10.5 Leopard.

Najnowsza książka z serii dotyczy systemu 10.8 Mountain Lion i jest dostępna w sklepach online i offline w całej Polsce. Premiera elektronicznej wersji książki miała miejsce w dniu premiery systemu operacyjnego, a papierowe wydanie pojawi się w sprzedaży ok. 2 tygodnie później.

O autorze

Nazywam się Paweł Nowak, przez 6 lat prowadziłem Apple Blog, największy i jeden z najstarszych blogów o Apple w Polsce. W 2011 roku wycofałem się ze sceny blogowej aby poświęcić czas i energię na inne projekty. Kolejna książka z serii „Poradniki dla początkujących” i ten serwis jest jednym z nich.

Comments ()